phr.czWlochaty – Wbrew wszystkiemu


350Kč incl. tax

PasWWLP Jedna z nejznámějších, tzv. exportních kapel z kraje vodky a pojebaných katolíků, áno správně, Polska. Kapela značně zajímavá, téměř kontroverzní a s dlouhou historií. Takže historie ve zkratce, vznik v roce 1987, ještě jako Wlochaty odkurzacz (pro zvědavce – Vlasatý kominík:). Kapela se přesunula od klasického alkopunku svého prvního období k fascinaci anglickým anarchopunkem konkrétně Crass (tvrdí oni sami, ale já si to nemyslím) a hlavně Conflict.
Takže přirovnání se víc než nabízí! A co teda hraje? Energicky zahraný, nápaditý punkrock, korunováno texty v polštině a zajímavými hosty. Na téhle desce konkrétně Annu z Eye for an eye, takže ženský zpěv který skvěle doplňuje klasický mužský. Nejen díky tomu zpěvu je deska zajímavá a pestrá, ostatně jako všechny od Droga oporu, kdy se kapela rozhodla skončit s alkopunkem a kopírovat svoje Conflict vzory, což ji ohromným způsobem posunulo dopředu. Na desce je kompaktní ale pestrá směs písniček, mě se líbí hlavně Przemoc (Násilí) s krapet nedomyšleným, kontroverzním, ale rozhodně hodným zamyšlení textem. Texty jsou hloubavé, provokativní a rozhodně stojí za pozornost. Namátkou – čím víc se budeme bát, tím víc nás budou ovládat. Nebo v Nigdy wiecej využitý projev mediální tváře ELZN, subcomandanta Marcose
Nic co tahá za uši, nic co by bylo příliš klišovité nebo by rozbíjelo obrysy písniček. Intra mezi songy jsou vkusná, i když občas z nich dost mrazí (před Neipokoj). A obal jak CD (digipack) tak LP je prima provedený, lehce teatrální a patetický, přesně tak aby umocnil sílu kapely a jejího poselství.
Obdivuju zpěváka že tyhle dlouhý eposy dává – podobnost s Conflict rozhodně není čistě náhodná!
To že odešel Paulus, zpěvák nic neznamená. Nový zpěvák je důstojná náhrada, kapela šlape jak se očekává a i když to jsou staří fotři – budoucnost je jejich! A když se nejistě ptají „ Zůstane po mě něco, když odejdu?“ odpověď je jasná. Památníků jste si pánové vytvořili dostatek, ale další bych klidně snesl.

http://www.myspace.com/wlochatyband

Tracklist:

1.początek 
2. wydłub mi oczy
3. poza zasiegiem
4. rewolucja kamieni
5. niszcz, twórz, walcz
6. moja utopia
7. ludzkie zoo
8. przemoc
9. protest
10. nigdy wiecej
11. niepokój
12. mam wybór
13. gaz, łzy, nadzieja
14. my wszyscy
15. globalizacja nadziei
16. zakończenie

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky