phr.czBoiling Point – Thrash the railroads

7" flexi

Více detailů


70Kč incl. tax

TSC 020 EPMladá kapela ze Žiliny Boiling Point se dočkala svého prvního oficiálního počinu. A to ne ledajakého, jedna se o sedmipalcový flexi singl. Pokud nemáte tucha, co je to flexi, tak jsou to takové ty desky na tenkém plastu, které se dají ohýbat a rolovat. Starší ročníky si možná vzpomenou na školní léta, kdy na základce museli povinně odebírat obskurní ruský časopis pro děti Kalabok. Ten vždy osahoval právě takové flexi, pamatuji si pouze v modré barvě, kde byla nahrána nějaká pochybná pohádka v ruském jazyce. Ale zpět k recenzovanému počinu, krom celkem netradičního formátu se také jedná o jubilejní dvacátý počin agilního slovenského labelu Totalitarianism still continues. Je rozhodně fajn, že si vybral ke kulatému číslu nějakou mladou krev a to ještě z domácího rybníčka!

Už z názvu Thrash the railroads je jasné, odkud vítr vane. Jen dezorientovaní jedinci by tedy mohli očekávat něco jiného než poctivou porci thrashe! Singlík je v příjemném světle modrém obalu, který je černě potištěný a jako bonus dostanete nášivku kapely, reklamičku na toto flexi, label a kapelu, která se jeví jako ideální záložka do knížky. A vložený list s anglickými texty i slovenskou mutací a konetáři. Také v barvách, ve kterých je vyveden celý obal… a modrá je dobrá, hehe. Všechno to působí velice sympaticky a totálně v duchu „urob si sám“!

Ale pojďme se podívat na to, co je uryto v drážkách tohohle ohybného média, protože o muziku a texty jde až na prvním místě, ne? Dopředu jsem věděl co čekat, protože jsem tuto žilinskou úderku viděl loni na brněnském Yachtu ve společnosti francouzů Gasmask terror, Lexomyl a domácích Risposta. Takže dopředu bylo jasné (pokud by se samozřejmě kapela nedopustila nějakého stylového kotrmelce a nezačala hrát třeba  vekslácké disko :), že se bude jednat o thrash jak noha, který je naprosto ideální k projížďce na skejtu jako ve starých dobách. Myslím v dobách, kdy skejťáci poslouchali převážně hardcore a ne třeba tupý MTV hiphop a tak se jim prkno nemotalo do krutě širokých cool kaťat.

A u skejtů zůstaneme i v úvodní Wheel on fire, která vypráví jednoduchý příběh o tom, že pokud chcete uvolnit mysl plnou negativ a získat nějaký ten adrenalin, není lepší zábavy než prkno na čtyřech kolečkách. „Skate fast, Skate fast, skate fast – die young“!  Všechny písně jsou krátké a je to pořádný námrd. Kde borci čerpají inspiraci, se dozvíme hned ve druhé Boston dream, která vzdává hold bostonské hardcore scéně. Vtipný text o vážných věcech je třetí Napalm breath. Napalmový dech všech vegetariánů, kterým z huby „táhne“ česnek a s tím je samozřejmě spojeno množství mnohdy až absurdních situací. Žilina fukktown je o tom, kolik prostoru má dnes mládež k rozvíjení svých aktivit v betonových komplexech a záplavě nákupních středisek ve svém městě. Je zde konkrétně zmíněná Žilina, co by domovské město kapely, ale v klidu to převést na všechna města, ve kterých mladí Slováci (a Češi samozřejmě taky) žijí. Další song je věnovaný dětem z bohatých rodin – Rich kids. Můžou být blbé jak kýbl bláta, ale peníze a rodiče za ně vyřeší všechny problémy. „Rich kids fuck you!!!“ Předposlední Instant wisdom je hodně dobrý text o závažném tématu. Popisuje tlak na ženy, který na ně kladou populární média. Jak má vypadat, co si oblíkat, kolik vážit a jak se chovat, aby byly v životě šťastné. Tedy v životě, který jim určují právě módní periodika. Pak se z nich stanou kreatury posedlé penězi s vymytým mozkem, které jsou vláčeny módními trendy do propasti zatracení. „Take control over your life!“ A krásnou smyčkou se dostáváme opět na začátek k prkýnku s kolečkama – Little skate kids. O malých skejťácích, kteří překonávají své starší kamarády v dovednostech na prknech, která znamenají adrenalin. Ale je samozřejmě důležité si uvědomit, že není nejzásadnější jak jezdíš, ale jestli tím skutečně žiješ.

Krátká, ale neuvěřitelně úderná a silná deska končí, a nezbývá než si tu porci poctivého hardcore bez kokotských kudrlinek pustit znova. Opravdu parádní kapela, ale jedním dechem je třeba dodat, že tohle je teprve první sjetí rampy, a budoucnost je za mnoha dalšími triky a překážkami v jejich skateparku!

zdroj:wwwkidsandheroes.com

 

http://bandzone.cz/boilingpoint

 

tracklist:

01. Wheels on fire
02. Boston dream
03. Napalm breath
04. Žilina fukktown
05. Rich kids
06. Instant wisdom
07. Little skate kids

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky