phr.czEskorbuto - Demasiados Enemigos

LP gatefold

Více detailů


400Kč incl. tax

GBR-010-LPEskorbuto je mírně zkomolené baskické slovo pro kurděje. A zdá se že název tentokrát popisuje kapelu zcela vyčerpávajícím způsobem.

Eskorbuto jsou kapela z osmdesátých let z Baskicka, což je separatistická provincie ve Španělsku, se svébytným jazykem, kulturou a historií.

Nemyslím si že by na hraní kuželek a místní hry peloty Eskorbuto nějak navazovali, prostě se jen zařadili po bok jiných baskických sígrů, jen neodpalovali bomby ale hráli punkrock. Kapela vznikla v roce 1980 a je inspirovaná klasickýma rockovýma a punkovým kapelama jako Sex Pistols, Rolling stones nebo The Who. Jejich muzika je tedy spíš středního nebo pomalejšího tempa, rozhodně se nejedená o veselé juchavé Ska P halekačky nebo hadcorový nářez Sin Dios. Ostatně tím bychom předbíhali dobu o nějakých dvacet let:)

Nicméně, kapela jela naplno, tuny koncertů, provokativní texty, životní styl vyplněný chlastem a fetem - to vše z nich udělalo ohromně inspirující kapelu pro další stovky kapel ze Španělska a Latinské ameriky. Samozřejmě že neexistuje adekvátní ne úplně blbé přirovnání v české realitě, ale to předpokládám nepřekvapuje vůbec nikoho.

Demasiados enemigos je v jejich diskografii poslední deska, nahraná v roce 1991, ve staré sestavě. Během dalšího roku dva členové kapely umírají diplomaticky řečeno "na nezdravý způsob života" méně diplomaticky na poškození organismu heroinem. Deska je samozřejmě o něco vyzrálejší než desky z osmdesátek, nicméně i tak je naplněná chytlavýma melodiema, texty plnými beznaděje a nenávisti. A někde ve spodních proudech nahrávky je cítit jižanská dravost a energie, která z desky stříká v proudech! Songy jsou v délce okolo tří minut, ale nenudí. Což je pro mě důležitá věc, přece jen punkrock není new school grindcore s jeho blitím/ječákem a třicetisekundovýma válama:)

Je mi jasný že kecy v kleci, asi si nenecháš místo Malignant tumour nebo Zeměžluč loga vytetovat na pupek/ledviny Eskorbuto, ale doporučuju si poslechnout tuhle naprosto hodnověrnou a zásadní kapelu ze španělské sekce punkrock muzea!

 

 

http://www.myspace.com/eskorbuto

 

http://www.youtube.com/watch?v=Fv4nDgn8XkA

 

tracklist:

01.         Adios Reina Mia     4:24    
02.         Presagio     2:04    
03.         Eskorbutín     4:03    
04.         Cosas De La Vida     3:30    
05.         Únete Al Desorden     4:00    
06.         Emborrachate     1:35    
07.         Intolerable     3:58    
08.         En La Luna     4:31    
09.         Nueva Esperanza     3:44

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)