phr.czČao pičke - Sonce v očeh


500Kč incl. tax

NE019LPTak prvně je asi potřeba se pozastavit u názvu. Přece jen jde o docela odvážný název a v překladu znamená přesně to co vás asi napadlo :)

Kapela vznikla v roce 1981 ve slovinské Ljubljaně na troskách dvou punkových a novovlnných kapel.  Když pak měla hrát na koncertě, který shodou okolností organizovali tři holky tak posílala seznam skladeb (asi pro mísní Osu) a list papíru nadepsala pozdravem „Čao pičke“. Holky to pochopily jako název kapely a uvedly jej tak na plakátech (nebo to byla zlomyslnost?) a název už kapele zůstal. Každopádně pro ty co by v tomto názvu viděli sexismus je dobré doplnit, že v čele Čao pičke stála zpěvačka.

Hudebně kapela nebyla rozhodně čistě punková, v jejich přístupu se projevují jak novovlnné kořeny tak i různé alternativní a post-punkové směry. Ono i nástrojové obsazení je poměrně neobvyklé – dvě baskytary a bicí.

 Výsledkem je podivně temná a atmosférická hudba se zajímavými postupy a změnami rytmu. Songy většinou nejsou delší jak dvě minuty (častěji spíš méně), ale i to stačí aby se vryly do paměti. Koncerty tak byly natolik rychlé a energické, že Čao pičke zvládli celý svůj repertoár zahrát během patnácti minut.

 Kapela vydala nějaká dema, zůčastnila se několika kompilací a zachovalo se i pár kvalitně nahraných živáků. Dost materiálu na to aby Habi z Ne! Records mohl sestavit tuto vyčerpávající kompilaci. Jak je u Habiho zvykem opět jde o artefakt na kterém je vidět láska s jakou se zpracovávání starého Jugoslávského punku věnuje. Obal jako gatefold naplněný informacemi a fotkami, barevný vinyl a k tomu jako bonus celá nahrávka i na CD. Po rozpadu Čao pičke v půlce osmdesátých let pokračovala zpěvačka Marsa v první slovinské ženské hardcore kapele Tožibabe.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z0-FDoeVlbU

 

Tracklist:

01.  Ona grdo gleda

02.  Nicole

03.  4554

04.  Siamske mačke

05.  Pesem B (LP 84)

06.  Kaj ti rečem (LP 84)

07.  Sonce v očeh

08.  Sem tvoj kolega

09.  Ona grdo gleda

10.  Vei se mamo fino

11.  Moja punca

12.  Sonce v očeh

13.  Pesem B

14.  4554

15.  Si prepričan

16.  Gledam te všade dan

17.  Nicole

 

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky