phr.cz2nd District - What's Inside You!?

LP (zelený)

Více detailů


350Kč incl. tax

WR053LPDlouho připravované a anoncované třetí album německých 2nd District má konečně svou fyzickou vinylovou podobu, o jejíž realizaci se postaralo neúnavné vydavatelství Wanda Records. Tahle německá kapela nepatří právě k chrličům nahrávek a možná je to dobře, někdy je lépe nechat věci náležitě uzrát a nutno podotknout, že na jedenácti písňovém albu What’s inside You? to je celkem znát.

Písně se nesou v duchu stylového prolínání glamu, punku a špetkou powerpopu, tak jak ostatně naznačil již předchozí sedmipalec, z něhož zde najdete dvě písně. Za éru své existence se kapela postupem času a tak nějak přirozeným vývojem přesunula od přímočaře chytlavých, spratkovsky rocknrollových odrhovaček do sfér melancholickou náladou oplývajících rockových kompozic, a to skvěle demonstruje již úvodní Broken Bits Of A Lifetime. Následující The Burgeois Attitude pak akcentuje tu punkovější a přímočařejší polohu kapely a je jedním z mých osobních favoritů z celé desky a totéž lze říci o písni The Market Crash.

Tak mě napadá, že ty nejsilnější momenty tu jsou v písních, které se sarkasticky vyjadřují k modernímu kapitalismu a jeho praktikám. Ve spojení s tím 2nd District předvádějí lekci toho, jak lze psát rockové písničky vybočující ze standardů rocknrollových klišé. Deska nabírá na intenzitě okolo své poloviny a první stranu uzavírající Bad Habit i na druhé straně první A Soldier In A China Shop jsou písně, které svou melodickou silou i energii tak nějak obstarávají pomyslný vrchol nahrávky. Ve znamení obdobných triků pak deska pokračuje a s blížícím se závěrem přichází i čas na baladicky pomalý kousek v podobě písně Pain Museum se skvěle fungující melodickou linkou, schopnou dostat i toho, kdo zrovna neholduje rockovým ploužákům.

Pro mě osobně svůj nepřekonatelný moment kapela zvěčnila na svém debutu, a to asi už nebude změněno, nicméně What’s Inside You? je i tak skvělá deska, čnící nad průměrem současné produkce a navíc zpěvákův hlas mě znovu a znovu, s každou deskou opětovně dostává.

zdroj: www.kidsandheroes.com

 

poslech


Tracklist:

 1. Broken Bits Of A Lifetime
 2. The Bourgeois Attitude
 3. Wherever You Are
 4. Without Any Light
 5. The Market Crash
 6. Bad Habit
 7. A Soldier In A China Shop
 8. You’re Not The Right One
 9. The Love Has Gone
 10. Pain Museum
 11. Slow It Down
Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky