phr.czBanane Metalik - Nice To Meat You


320Kč incl. tax

FF-059LPMáte rádi banány? Takové, jaké vám teď nabídnu, vás mohou přijít pěkně draho! Pokud ještě někdo neslyšel o Banane Metalik, má nyní možnost vše napravit. Milovníci hororové hudby tuhle partičku, hrající směs rock´n´rollu kombinovanou s hororovými prvky a hlásající sex a drogy, jistě neodmítnou. Říkají tomu gore´n´roll a v případě téhle krvavé smečky jsou to často pořádná jatka. Jakožto milovník jejich hudby jsem pro tento článek zvolila samozřejmě mé nejoblíbenější album, kterým je "Nice To Meat You". Než se však pustím do samotného rozboru tohoto počinu, uvedla bych na okraj pár informací o kapele. Jedná se o francouzský kvintet doprovázený okouzlující tanečnicí, který gunguje od roku 1990. O dva roky později vydali své první demo, které jim otevřelo cestu na pódia. Jejich konto je vskutku skromné, neboť si dali od roku 1995 na deset let pauzu a vydali celkem jen tři alba.

 Je znát, že po jejich desetiletém odpočinku se vrátili v plné síle. Jestliže znáte jejich předchozí alba, zjistíte, že na tom nejnovějším se nic nezměnilo. Pořád jsou to staří dobří Banane Metalik tak jako před deseti lety. Na kontrabas se drnká jako o život, skřeky se ozývají z každého kouta a melodie je z hororu jak vystřižená. Nejlepším songem na albu je pro mě určitě "Strip Or Die", ke kterému byl natočen i loutkový videoklip o vymřelém rodu Bananastein, i když v něm zase tak mrtvě nevypadají.

 Ostatně, samotná kapela i přes všechnu image dokáže být pěkně živelná. Skladba "Murder Party" má doslova pekelné tempo, zatímco "Plan 69 From Outer Space" patří spíše k těm pomalejším. Druhá nejlepší skladba na albu je "Pussycat", do jejíhož videoklipu už dosadila kapela sebe samotné, tudíž máte tu možnost prohlédnout si celou sestavu i s jejich sexy tanečnicí. "Santa Muerta" – další z parádních songů, v němž váborně funguje jejich rodný jazyk. Angličtina by tam určitě nesedla. Melodie na albu jsou čas od času lehce tragikomické, v některých místech to připomíná tématiku upířího bálu, v jiných krvavý kabaret.

 To nejlepší nakonec. "Viva Gore´n´roll" neoslavuje nic jiného, než jimi uznávaný žánr. Živelný rytmus a místy přiškrcené, ječící kytary jsou na závěr jako cesta do pekel.  Během čtrnácti skladeb za necelých čtyřicet minut jsou Banane Metalik schopni vás svými strašidelnými skladbami slušně nasytit. 

zdroj: echoes-zine.cz

pozn. PHR: neberte zas ten gore roll u kapely tak vážně, na desce hostují Duche (Nevrotic explosion, čili francouzská prvotřídní punkovka), Laurent (Mass Murderers,čili francouzská prvotřídní punkovka) a Laurent(Beurier Noir/Ramoneurs de Menhires tedy totální punk legenda a francouzská prvotřídní punkovka)

 

https://www.youtube.com/watch?v=VW7DabV_Z9k

 

tracklist:

 

01. Nice To Meat You
02. Chair Et Tendre
03. Strip Or Die
04. Murder Party
05. Plan 69 From Outer Space
06. Pussycat
07. Fight La Propaganda
08. Maniac
09. Le Cirque De I'horreur
10. Mon Oiseau Rare
11. Creepy Ghoul
12. Santa Muerta
13. Langue De Vipere
14. Viva Gore 'n' Roll
15. Sexorcist

01. Nice To Meat You

02. Chair Et Tendre

03. Strip Or Die

04. Murder Party

05. Plan 69 From Outer Space

06. Pussycat

07. Fight La Propaganda

08. Maniac

09. Le Cirque De I'horreur

10. Mon Oiseau Rare

11. Creepy Ghoul

12. Santa Muerta

13. Langue De Vipere

14. Viva Gore 'n' Roll

15. Sexorcist

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky