phr.czCommodore 64 / Restriction - split

7"EP (split)

Více detailů


100Kč incl. tax

RZ009EPČeskoslovenská scéna dlouho čekala na tohle splitko. Ne ve smyslu, že by bylo dopředu rozhlašováno, jak moc hodně to bude nářez. Ale mám pocit, že v poslední době nevyšlo moc vinylových nosičů s podobnou muzikou. Obecně je to tady s old school hardcore ve smyslu osmdesátých let (víceméně US) na štíru. Napadají mě jenom Boiling Point. A pokud jsem na někoho zapomněl, tak se moc omlouvám. Prostě mě nic jinýho nenapadlo. Dost mi podobná hudba chybí na Fluffu, poslech bych si víc kapel starý školy, než moderních věcí, co mě spíše nebaví. Obecně: víc punku, míň metalu a breakdownů. Jak zpívají Nofx: "I still get exciting when the Adolescents play." Ale to všechno je samozřejmě otázkou vkusu.

Takže proto jsem uvítal ohlášení splitu Commodore 64 s Restriction. Zorničky se mi ještě víc rozšířily, když jsem si přečetl popisky u Co64: Minor Threat, 7 Seconds, Limp Wrist. Na škatulkování já dám, protože mám snažší představu, jak to asi bude vypadat a znít. Navíc jsem se namlsal Samuelovým rozhovorem s Radkem (kytara Co64). Více než sympatický odpovědi, přímo s kůží na trh. A zpátky ke splitu.

První na řadu šla strana Commodorů, na kterou jsem se vyloženě těšil (viz. slova výše) a nebyl jsem zklamán ani náhodou. Než jsem si stačil postavit vodu na kafe a mrknout do bookletu, tak jejich strana dohrála. Žádný kecy, čtyři rychlý fláky, dost agresivní zpěv (to jediný mi nezapadá do kapel vyjmenovaných výše - ale co na tom). Slovy Václava: "Na jeden odraz na skejtu stačil čtyřikrát prásknout do virblu." A to mi vyhovuje. SSD z jižních Čech. V textech bez kompromisů a servítek. Osobní bonus je název kapely. Commodore 64 je první počítač, se kterým jsem přišel do styku a to se nedá zapomenout. Font a joystick na obalu = nostalgie.

Restriction z Ostrova si jedou na dost podobný vlně s víc crust, víc metal zvukem a zpěvem. Textově opět bez kompromisů a jinotajů. Perfektní vyhrávka v songu "Svatá vláda" a perfektní punk koláž v bookletu. Ostatně celkový black & white pojetí splitu je moc pěknou záležitostí. Na obě kapely se těšim na koncertě. Splitko bylo poslední víkend pokřtěno a přeju mu brzký vyprodání, pokud se už tak nestalo.

ZDROJ: www.czechcore.cz


http://commodore-64.bandcamp.com/releases

http://bandzone.cz/restriction

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky