phr.czAppendix - Studio live


320Kč incl. tax

PTOLP 2108Další ze základních kapel finského punku, kdy si právě Appendix neskromně dovolím označit za naprosto povinné kapely spolu s Riistetyt, Bastards, Kaaos nebo Lama.

Kapela vznikla v roce 1980, v roce 1985 se rozpadla aby se znovuobnovila v letech devadesátých.

Ovšem za těch pět let kdy fungovala a vystřídala tři sestavy, nahrála poměrně dost nahrávek, včetně kultovní kompilace Russia bombs Finland. Většina z nich vyšla na asi nejznámějším punk/hardcore labelu Propaganda. A světe div se, label funguje znovu, o když také měl dlouhou pauzu v devadesátých letech:) Obvykle vydává jen CD a donwloady a to ještě v ne moc vysokém tempu. Naštěstí je Studio-live jedna z mála desek, které vydala i na vinylu.

Appendix nahráli tuhle desku v zimě 2010/2011 a je jejich předposlední dílo. Disponuje drsně fotošopovým obalem, který mě moc nenadchl a nedisponuje vnitřňákem, takže spolu s originálním názvem rozhodně neláká náhodné kolemjdoucí. Ostatně název neznamená že je to koncertní deska, jen je nahrávaná ve studiu naživo :)

Ovšem kapela je v parádní formě, zvuk je současný, čti přebasovaný a nařvaný a přes kila navíc to finským vzteklounům hraje podobně jako v letech osmdesátých. Takže kurva dobře! Appendix byli vždycky fandové nejen středně rychlých (tedy povinné tempu v punkrocku že áno) ale také pomalejších písniček. Oba "typy" písniček jsou melodičtější než by člověk znalý "finopunku" čekal, ale i ty pomalé nejsou žádné zábavovkové oplodňováky, ale regulérné nasrané punkové songy s agresivním zpěvem a hustýma kytarama.

Někdo možná měl štěstí vidět Appendix na trapném posledním ročníku Antifestu, někdo ne, ale obě skupiny fanoušků Appendix si rozhodně můžou pořídit tuhle desku, která je velmi slušným zářezem v diskografii finských veteránů!


https://www.youtube.com/watch?v=dypjESxs2q4

 

tracklist:

01. 100 vuotta sitten 2:03

02. Ei raha oo mun valuuttaa 2:58

03. Eliittipiiri2 2:32

04. Huora 2:03

05. Kateus 2:50

06. Kuitenkin nöyrä eliittipiiri kuolee 5:27 

07. Liian myöhään 1:55

08. Oma sota 1:50

09. Popidols 1:51

10. Punkbiisi 2:07

11. Syyntakeeton 2:39

12. Torakat 2:07

13. Vastaus vapaan kulttuurin! 2:50

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)