phr.czsplit Oi Polloi / Mantilla ‎– Destroi Phallocentricity / Dopamine


140Kč incl. tax

UVPEE27EPZačněme od Mantilly, což je nová kapela ze skotského Glasgowa. Její členové také hrají v celkem profláklé partičce ThisClose, zpěvačka je politicky aktivní v Romani resistance, což dává slušný podhoubí k startu nasrané punk/hardcore kapely. Postaveno na melodiích, což je asi osvobozující pro členy ThisClose, i když mám důvodnou obavu že jejich zesilovače nezvládnou jinou polohu než MAX a korunováno prokouřeným a prochlastaným, čti unikátně zabarveném ženském (?) zpěvu. Pro mě veliké překvapení a doporučuju čekovat!

Oi polloi přinesli s novým albem jistý pocit zodpovědnosti, nebo možná uvědomění si tvůrčích schopností a tak většina poslední řadové LP Saorsa vyjde, v jiných mixech písní jako součást split EP s kapelama z celého světa a různých žánrů punku. Venku už jsou splity s Common Enemy, Mantilla a brzy vyjde s Fatal Blow (Rod Moreno z Oppressed a jeho nová parta). Další EP je v plánu, ale tam už bude nový song, čili tvůrčí impotence zřejmě nehrozí:)

Oi polloi každopádně jedou klasickou svou lajnu s anarchopropagandistickými refrény, který donutí zbaékat si je na koncertě i ty největší mrtvoly, s nakopnutou muzikou a přemýšlivými texty. Po výměně kytaristy před pár lety, i přes odstěhování zpěváka Deeka do Finska, jsou podle mě nezničitelní skoťáci v životní formě a můžu je vřele doporučiti.

 

https://mantilla.bandcamp.com/

 

 

tracklist:

01. Oi Polloi Neyn

02. Mantilla Dopamine

02. Mantilla Ashes

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)