phr.czApatia ‎– Duma I Pycha


300Kč incl. tax

REFUSE 131LPRoku 1990 se odehrála v polské Waršavě poslední edicve festivalu "Robrega". Jeden ze dnů měla na starosti program partička z QQRYQ, tehdy dokonale profláklý punkový fanzin, vydavatelství a vůbec a alébrž, jedni z největších tahounů a propagátorů punk/hardcore scény v Polsku.  

Během dne který měli na triku zahráli The Vernon Walters z Holandska, dále také slavné kapely Deuter a Dezerter, ale také zástupci mladých ale nadějných kapel tehdy se bouřlivě rozjíždějíci nezávislé punk/hardcore scény. Vybráni byli Inkiwizicja a Apatia. Pro obě kapely to byla skvělá příležitost ukázat se před velkým publikem.

Vystoupení Apatie bylo nahráno a později vydáno na kazetě "Duma i pycha" u Niusense tapes. Kazety byly tehdy nejrozšířenější punkové médium a právě tahle kazeta se stala jedno uz nejrozšířenějších a nejpopulárnějších.  

Proč že to? Koncert byl skvělý, lidi haldoví po muzice a do toho Apatia se svým netypickým reggae-prostým nasraným energickým projevem. Svěží, dynamický koncert, doplněný hardcorovou estetikou a frenetickou pohybovkou na pódiu. Apatia nadiktovala nový level kvality!  

Koncertní nahrávka zachycuje tehdy čerstvý materiál (27 let, voe:), který nastolil cestu kapely kteoru si šlapala až do svého rozpadu v roce 2011. Promyšlený, neschematický, technický hardcore, s častými změnami tempa, bohatou strukturou písní a silnými refrény a promyšlenými texty.  Tohle všechno mělo obrovský vliv na spoustu osob jak na koncertě, tak během poslechů kazety. Nejeden punk právě tedy vyměnil těžký boty za tenisky:) Hardcore v Polsku byl v období bouřlivého rozkvětu a stal se fascinujícím organismem s množstvím kapel, fanzinů, dister a různých jiných aktivit.  Zremastroval Smoku (Studio As One), dříve Post Regiment a deska vyšla v limitovaném nákladu 242ks

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=RPUQ0Da661g

 

tracklist:

01. Intro

02. Samokontrola

03. Rasizm

04. Pomoc

05. Życie

06. Lustro

07. Duma I Pycha

08. Krzyk

09. Dyskryminacja B4 Motto

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)