phr.czApatia ‎– Duma I Pycha


300Kč incl. tax

REFUSE 131LPRoku 1990 se odehrála v polské Waršavě poslední edicve festivalu "Robrega". Jeden ze dnů měla na starosti program partička z QQRYQ, tehdy dokonale profláklý punkový fanzin, vydavatelství a vůbec a alébrž, jedni z největších tahounů a propagátorů punk/hardcore scény v Polsku.  

Během dne který měli na triku zahráli The Vernon Walters z Holandska, dále také slavné kapely Deuter a Dezerter, ale také zástupci mladých ale nadějných kapel tehdy se bouřlivě rozjíždějíci nezávislé punk/hardcore scény. Vybráni byli Inkiwizicja a Apatia. Pro obě kapely to byla skvělá příležitost ukázat se před velkým publikem.

Vystoupení Apatie bylo nahráno a později vydáno na kazetě "Duma i pycha" u Niusense tapes. Kazety byly tehdy nejrozšířenější punkové médium a právě tahle kazeta se stala jedno uz nejrozšířenějších a nejpopulárnějších.  

Proč že to? Koncert byl skvělý, lidi haldoví po muzice a do toho Apatia se svým netypickým reggae-prostým nasraným energickým projevem. Svěží, dynamický koncert, doplněný hardcorovou estetikou a frenetickou pohybovkou na pódiu. Apatia nadiktovala nový level kvality!  

Koncertní nahrávka zachycuje tehdy čerstvý materiál (27 let, voe:), který nastolil cestu kapely kteoru si šlapala až do svého rozpadu v roce 2011. Promyšlený, neschematický, technický hardcore, s častými změnami tempa, bohatou strukturou písní a silnými refrény a promyšlenými texty.  Tohle všechno mělo obrovský vliv na spoustu osob jak na koncertě, tak během poslechů kazety. Nejeden punk právě tedy vyměnil těžký boty za tenisky:) Hardcore v Polsku byl v období bouřlivého rozkvětu a stal se fascinujícím organismem s množstvím kapel, fanzinů, dister a různých jiných aktivit.  Zremastroval Smoku (Studio As One), dříve Post Regiment a deska vyšla v limitovaném nákladu 242ks

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=RPUQ0Da661g

 

tracklist:

01. Intro

02. Samokontrola

03. Rasizm

04. Pomoc

05. Życie

06. Lustro

07. Duma I Pycha

08. Krzyk

09. Dyskryminacja B4 Motto

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky