phr.czBlood Robots - Blood Robots


350Kč incl. tax

TCR 43LPBlood robots působili v Anglii, hrabství (v regionu, chcete-li) North Tyneside a South Tyneside mezi lety 1982-1984. Pro geografické neznalce dodávám že je to na severu Anglie, nad Manchesterem:)

Byla to samozřejmě jedna z mnoha kapel, které byly inspirovány Crass. Mladí kluci oblíkli černou, chytili nástroje, prošli pár změnama sestavy, vysmahli kvanta lokálních koncertů, nahráli demáče a split singl. A bohužel se rozpadli.

Blood robots nám na téhle kompilační desce servírují čtrnáct songů, což je více než reprezentativní průřez tvorbou. Je tu matroš ze split flexi EP s Reality control, což je jediná "regulérní" nahrávka které se kapela dočkala. Je tu také song z kompilace, nevydaný song, vály z dema a ze zkušebny. vbše prvoligová palba, citlivě zremasterováno v North London bomb factory, což je studio Daniela z Red Dons. Zvuk je skvělý, není současně přebuzený, ale nahrávka je skvěle nakoplá. 

Pokud budeme řadit Roboty na pomyslné hudební mapě, budou někde na středu mezi Flux of pink indians, Crass a The Fall. Hudebně je to klasický střednětempý punkrock s výrazným procítěným zpěvem.

Nejsilnější zbraní kapely je kromě nápadité kytary zejména skvělý dvojhlas ve většině skladeb. Silná melodika a jedovatá kytara je samozřejmost. Lyrika je jak jinak protiválečná. 

V přiloženém fanzinu A5 je záplava koláží z dobového tisku, skvělý rozhovor z Maximumrocknrollu, koncertní info plus záplava stylových fotek, a ty na obalu jsou dokonce i barevné:)

Micky, Andy a David se v pozdějších letech promítli do zásadních hardcore/crust kapel jako Ebola, One by one nebo Health hazard, což jsou celkem zásadní formace.

Perfektní deska pro fandy UK anarchopunku, není čas ztrácet čas!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wHIWe1H9578

 

tracklist:

01. Pawns

02. The Valley

03. Poppies

04. Poetry Competition

05. Where's The Blood?

06. Mercenary

07. The First Lesson

08. Who's Taboo?

09. Loaded Guns

10. Dust

11. Black

12. Here In My Box

13. Untitled

14. Fuck The System

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)