phr.czDebils - Debils

LP, gatefold, limit

Více detailů


450Kč incl. tax

SA044LPPrávě Débils z Biene, jsou jediná Swisspunková skupina z druhé generace, která se dočkala LP. To vyšlo jako bohužel jejich první a současně i poslední nahrávka začátkem roku 1980.

Kapelka nabrala na švýcarské poměry velmi nekonformní a apolitický směr. To byl přesný opak intelektuálních punx z Ženevy nebo "tvrdých" punx z Zurichu. Ale tohle je Biene a to je jinde! Malé město s padesáti tisíci obyvateli ve frankofonní části republiky.

Ve většině písniček trápí mikrofon zpěvačka se správně frackovským a znuděným zpěvem. Hudebně je to klasický střednětempý punkrock se skřípavou kytarou. Skoro všechny vály jsou nazpívané francouzsky, což dává kapele zvláštní šmrnc. 

Provedení desky je přímo vzorné - remasteroval Daniel z Red Dons, obal navrhl Paco z La vida es mus. Obal samotný je na ultratlustém kartonu, uvnitř je dvojlist s historií kapely a fotkama, na druhé straně texty. Punkové muzejnictví nejvyššího levelu!

Doporučováno pro fanoušky 77 i 82 punku, anglického i francouzského a samozřejmě hlavně švýcarského. Ale i pokud jsi stejný znalec Swiss scény jako já, tedy level nula, tahle deska tě rozštípe. Tohle jsou songy které mají sílu, melodii a i po třiceti šesti (!!!) letech tě posadí do křesla jako kosmonauta když jeho raketa bere čáru z atmošky rodné planety.

Pro mě jedna z nejlepší letošních desek, teda letošních, že :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=LhiXfGCAk_w

 

tracklist:

01. Intro

02. Deblis

03. Crisis

04. Made In Switzerland

05. Prisonier

06. Troupe

07. Maso

08. Apaches

09. The Baston

10. Le Pendu

11. Crisis

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)