phr.czManiacs - So Far ... So Loud


350Kč incl. tax

OVER158LPManiacs byla jedna z nejstarších londýnských kapel, která podepsala nahrávací smlouvu. Kapela samotná to sice nedotáhla dál než k prvnímu singlu (ale skvělému!), ale její členové později ovlivnili zvuk několika dalších zásadních skupin.

Jediným singlem kapely se stala rychlá vypalovačka Chelsea 77, kterou na druhé straně doplňoval neméně divoký song Ain’t No Legend. Nahrávku přitom produkoval Dave Goodman, který stál i za ranými nahrávkami Sex Pistols. Maniacs se vypracovali mezi oblíbenou londýnskou koncertní kapelu a zahráli si snad na vše zásadních pódiích, které London Town nabízel. Vedle toho Maniacs hráli i na kultovním punkovém festivalu Mont De Marsan Punk ve Francii po boku Clash, Damned nebo Police.

Podobně jako množství dalších podobných kapel se Maniacs necelý rok po svém založení rozešli. Rod Latter přešel k The Adverts, Alan Lee Shaw založil Physicals (kde hrál i Paul Cook, Brian James, Glen Matlock nebo Dee Dee Ramone) a později posílil The Damned. Basák Robert Crash spolupracoval s Eurythmics v jejich nejslavnějším období.

So Far… So Loud je kompilace, která kromě songů ze singlu obsahuje i velký výběr raritních demonahrávek a koncertních songů. Původně vyšla deska jen na CD, ale John z Overground records ji definitivně připravil i pro povedené vinylové vydání.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yTa9RYV2vnk

 

Tracklist:

 1. Chelsea 77
 2. Ain’t No Legend
 3. Shoot You Down
 4. T.V. Tonight
 5. You Don’t Break My Heart (live)
 6. I Ain’t Gonna Be History (live)
 7. Beat It Up
 8. BBC
 9. I Want Fun
 10. You Don’t Break My Heart
 11. Certified
 12. I Ain’t Gonna Be History
 13. Squad Squad
 14. Atmosphere Control
 15. Heart Express

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)