phr.czJanusz Reichel - Pierwsza kaseta na plycie


300Kč incl. tax

JRLPPolský punkový bard let devadesátých, kdy byl mírně známý i v Československých punkových kruzích. Asi je nutná jistá dávka trpělivosti a částečná znalost polštiny, aby člověk ocenil všechny nuance Januszowy tvorby. Není to žádný sprosťák jako Záviš, ani divočák jako Dáša fon Flaša. Tady je to spíš o křehkém písničkáři, snad trochu podobného atmosférou i stylem ke Karlu Krylovi. Tomu se ostatně podobají i básnické texty. Ale zde jsou spíš rýpavé, punkové a přemýšlivé. A přestože už uplynulo 26 let od vydání původní nahrávky, tak nebezpečně nadčasové. Máme přece tolik společných nepřátel a válčíme stále mezi sebou... Když se děje zlo, když se ďábel směje - bohové chystají pasti.... Ty se cítíš bezmocný a mluvíš: Nic nemůžu udělat. Já ti povím co může udělat jeden člověk.

Ty texty mě dostávaly do kolen tehdy a dostávají i dnes, i když je to lán času kdy mi dosloužila a v prach se obrátila původní kazeta.

V diskografii Janusze R. je tohle ne zcela typická nahrávka, kdy jeho kytaru doplňuje folková kapela, což mě dokonale vyhovuje. Ne všechny one man projekty mě z nahrávek baví, protože mi přijde že se tam nic neděje. Tohle zde nehrozí...

Ostatně, Janusz Reichel je zakládající člen, kytarista a textař jedné ze základních polských reggae punkových kapel Zima. Aha, říkáš si, odtud vítr vane. Ne, nikoliv nezbytně nutně:))

Skvělá práce, limit na Pasazeru, vládci vesmíru!

 

https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM

 

tracklist:

01. Czorsztyn 91

02. Bogowie Pakują Manatki

03. Biały Ludzki Samiec

04. A Ja, Bracie, Nie Jem Mięsa

05. O Wystrzeganiu Się Zabójstwa

06. Każda Instytucja

07. Są Wojny

08. Kruchy

09. Przyjedź Mamo Na Przysięgę

10. O Wadze Dobrego Słowa

11.  Byłem Złakniony I Poszukiwałem

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)