phr.czInnoxia Corpora - Hrubé domácí štěstí

10"LP, barevný vinyl, download

Více detailů


250Kč incl. tax

IC10"LPS radostí jsem přijal informaci o nový nahrávce Innoxia Corpora. S touhle kapelou jsem se seznámil v roce 2010 na desce s geniálním názvem. Teprve v tý době jsem zjistil, že kapela existuje dalších deset let zpátky. Rozhodně to bylo trochu něco jinýho než to, s čím jsem se v tý době setkával. Obraty vymykající se tradičním punkovým postupům a nikde se neobjevilo slovo "punk" nebo "united". 

Přesně to kolidovalo s dobou objevení Uštkni, Complicité Candide a Telefonu, Graham Bell promine. Telefon, Co-Ca a IC rozhodně nejsou stejný, ale společnýho toho je k nalezení dost. Melodický punk v nejlepším slova smyslu, s "divnejma" textama, který nemusíš uplně pochopit, ale víš kam míří. Následný společný splitko Telefonu s Innoxií je asi logickym vyústěním situace. Následovala výborná kompilačka "Na krev", na který Innoxia participovala a novotou vonící desetipalec IC s názvem "Hrubé domácí štěstí". Šedivý drážky, jednoduchej obal, všechno jak má bejt. 

Patnáct minut muziky, kde se koncentruje všechno, co mě fascinovalo na předchozích nahrávkách a kraji okolo Rožnova. Každá area má svoje specifika a tady je to víc než zřetelný. Neprvoplánovitý plivance, skoky z okna, sůl a olej do ran a smysl dalších malejch činů. Muzika se zkušenostma, dělaná s jasnym záměrem. Sedm - jak se tam řiká - "bičů" popožene tepot tvýho srdce, kdyby se náhodou na chvíli zapomnělo. Jestli mě něco dostalo, tak vyhrávka a poslední refrén posledního, vole, biče. Na seznamu restů mám několik neodškrtnutých položek a Innoxia Corpora - živě stále čeká na splnění. Věci stojící tak trochu na okraji zájmu jsou přesně to, pro co mám slabost. Včetně způsobu nahrání a vydání. My, lidi na západ od Jihlavy, máme tendenci přehlížet. Příklad výsledkem přesný, ale v průměru, špatně něco je.

zdroj:periferia.cz

 

https://innoxiacorpora.bandcamp.com/album/hrub-dom-c-t-st

 

tracklist:

01. Z cizího krev neteče

02. Prázdná srdce

03. Otázka přístupu

04. Až sůl

05. Šel napřed

06. Síto v hlavě

07. Dobrý skutek

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)