phr.czDzieci Kapitana Klossa – Syf bałtycki

LP + 24 stran booklet

Více detailů


300Kč incl. tax

DKK SBLPJedno z posledních bílých míst na mapě polského punkového podzemí let osmdesátých je zaplněno.

Všechny songy od gdaňské legendy Dzieci kapitána Klossa, plus nejdrsnější booklet jaký jsi kdy viděl, 24 stran LP formátu na tvrdém kartonu. Plný fotek, vzpomínek, koláže a rozhovory jsou vyčerpávající historií téhle polské legendy, která vešla v širší známost díky účasti na legendárním festivalu v Jarocinu.

Na polské punkové scéně se DKK zjevili jako kometa. Začali hrát koncem roku 1983, stali se slavnými na Jarocinu roku 1985, zahráli na dalších zásadních undergroundových festivalech a už v roce 1986 zahráli ve Štětíne koncert, který byl jejich poslední.

Kapela ovšem existovala dál na tisícovkách šumících kazet, které si donekonečna přehrávali punkýši. DKK totiž měli ten zvláštní šmrnc, rozhodně to nebyla kapela 1-2-3-4 umca - umca. A dokonce ani neměla vlivy reggae:) Trefa do desítky, pokud jde o ironii, nadhled, humor a patos. Do toho výraznaá, až kabaretní kytarová linka, šlapavá rytmika, nezbustrovaná kytara a výrazný hlas zpěváka. A samozřejmě, věc shůry daná, schopnost napsat silný, až snad na pankové poměry nadstandartně chytlavý song, téměř hit! Mírné vlivy new age, klávesové mezihry, saxafon a bubenice plus silně rokenrolové postupy. To není řadová punková kapela, že?

Deska ovšem není jen pitomá koncerva nebo časovaná bomba z časů šedého komunismu. Podařilo se jí přenést atmosféru, většina nahrávek je z koncertů. Ale s perfektním zvukem, kdy semusíš vypít litru vodky aby si se naladil na zahulené sály kulturáků roku 1985.

Tohle není "tvrdá" kapela jako Dezerter, Siekiera nebo Moskwa, tohle je z lehčího ranku. Což v žádném případě neznamená druhou ligu!

 

https://www.youtube.com/watch?v=qAD8HzLF2pw

 

tracklist:

01. Szara codzienność

02. Fabryka pieniędzy

03. Pieśń o bohaterze

04. Tato, tato

05. Szpital na peryferiach

06. Policmajster

07. Sopocka plaża

08. Szare myszy 

10. Tato, tato

11. Młodzi starcy

12. Fabryka pieniędzy

13. Alkohol

14. Pieśn o bohaterze

15. Brzydkie wyrazy

16. Ufoludzie

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)