phr.czSmierc - Godzina Pusta


350Kč incl. tax

NNNW 189LPNa rovinu, na první poslech nic moc. Na poslech druhý, slušný a na třetí - překvapení sezóny!

Zeširoka, popisně? Zpěvačka s přezdívkou Ninka, už se chytáš? Nika byla přezdívka zpěvačky z Post Regimentu, zásadní polské punkrockové exportní kapely Post Regiment. A někdy v devadesátých letech se jedna slečna ze Švédska, dostala s kapelou na tour do Polska a prostředí ji natolik zaujalo, že později začala studovat polštinu na univerzitě. A časem začala stagnovat moje oblíbená kapela Imperial Leather, slovo dalo slovo a dva členové spolu s dalšími ksichty kteří se prolnuli Abductee S.D., Clutches, Idiot Ikon nebo Stockholm Pigs stvořili kapelu Smierc.

Už tu bylo ve světě několik kapel s polskými názvy (Iskra, Zegota) a zahraniční kapely hrály polské covery. Ale regulérní švédská kapela, která valí v polštině a nemá poláka v sestavě, to je mazec. Jistě že tu máme Belgrado například, kteří jsou španělskou kapelou. Ale zpívá tam polská emigrantka.

Dobrá, pojďme dále. Hudebně je to mix Imperial Leather, mírné stopy d-beatu, melocrustu/neocrustu. A jsou tu stopy polských hudebních vlivů právě z onoho Post Regimentu. Zpěvačka to sype v polštině, ale cítím tam také atmosféru francouzských kapel jako Heyoka/La Fraction.

Texty jsou směska klasických punkových textů od Dezerter, Homomilitie - to jsou jen ty které se mi podařilo identifikovat. Jsou doplněné, návazně po slokách ne namíchané, texty polských básníků. Což možná zní šíleně, ale do muziky to sedí a nepůsobí to násilně. V bookletu, anglicky jsou komentáře proč a jak songy vznikly.

Shrnuto podtrženo, současný zvuk, super atmosféra a přesahy jako prase do polského punku, žensého zpěvu a tak nějak podobně. Jasná volba, padám na zadek!

 

https://www.youtube.com/watch?v=3KBJ7WG3Pg4

 

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)