phr.cz22 Longs riffs - A Bout Portant


400Kč incl. tax

MASS 209LPJe fakt v pohodě, když jsi z Francie, tudíž zásadně nepoužíváš angličtinu, a taky je hodně v pohodě když se jmenuješ stejně jako slavná puška, to ti hodně pomůže když o tobě někdo mimo krásnou Francii něco googluje...

No od laciných vtípků k muzice. 22 Longs riffs jsou francouzská punk/hardcore/oi partička z města Saint-Brieuc v Bretani. Vznikli v roce 2007 a nahráli dvě desky a nějaké splity ale odehráli kvanta koncertů po Francii, ale i Kanadě a něco v USA. Což je řekl bych docela úctyhodné!

Název registruju dlouho, desky vychází u našeho spřáteleného labelu Mass Prod. Byla to pro mě jedna z řady malých ale tvrdě makajících kapel.

Pohled na věc se trochu změnil, když se mi dostala na gramofon jejich debutní deska A bout portant.

Docela mě posadila na zadek, protože přináší směsku vysoce našláplé muziky, v českých končinách vyhledávaný, ale nikým nehraný mix punk/oi s hardcorovými vyhrávkami, s agresivním zpěvem. Vše ovšem zabaleno do melodického hávu a okořeněno silnými refrény, které jsou tak oi až to klepe martenskama. V kombinaci se zpěvem ve francoužštině, silnou melodikou a rychlýma skladabama je to vysoce návykový mix a jasné exportní zboží. Textově se domýšlím, že to je obvyklé antisystémové, antifašistické, z pohledu zleva:)

Existuje jedna kapela, která se k 22 Longs riffs dá přirovnat, energií a ne úplně obvyklým mixem stylů a skvělým nasazením muzikantů. Jsou to The Filaments, kteří si mě omotali okolo prstu úplně stejně.

Nenech se odradit absencí nějakého srozumitelného jazyka, mírně klišovitou grafikou a "bezejmenností" kapely, tohle je silnej matroš!

 

https://www.youtube.com/watch?v=SQhxdVniDAg

 

tracklist:

01 Intro

02 La Crise

03 Résiste

04 Made In China

05 Va Te Faire

06. Labouffonne

07. Désobeissance

08. Canna-Vice

09. No Pasaran

10. Vie De Merde

11. 22 LR

12. La Fée Des Rations

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky