phr.czCaine - Tajemství na dálku stačí


150Kč incl. tax

CAINETNDSCDNa počátku byl takový malý plyšový pejsek. Když mi bylo smutno, svěřoval jsem se mu a nějak přirozeně cítil nebo věřil nebo věděl, že mi naslouchá. Pak, když jsem byl větší a zabili Vinetůa, moc jsem brečel a nikdy se s tím nesmířil. Pořád jsem na něj myslel a přemejšlel, jak ho zachránit. Chtěl jsem aby... nebo jinak - cítil jsem, věřil nebo věděl, ...že přece nemůže jen tak umřít. Zmizet. A kam vlastně?
Myslel jsem na něj tak často, až za mnou jednoho dne opravdu přišel. Tedy alespoň jsem - cítil, věřil... věděl!... že ho vidím. A slyším. Ležel jsem v posteli a přece to nebylo ve snu. Ještě dneska si přesně vzpomínám na to místo, kousek od dětského pískoviště, kde se mi tenkrát ukázal. A byl celý v zářivém "zlatém" obleku - a to setkání s ním změnilo nadlouho moje sny, moje snění, zkrátka to, co člověk vidí skrz zavřené oči, před tím než usne.
Zavedl mne do zvláštního světa a já cítil -> věřil -> věděl ...že je! Ten svět. "Dobří" v něm žili v překrásné, horami chráněné, nedobytné krajině a "zlí" s "normálními" zas tam venku. Ačkoli bsp,hranicích takřka neustále probíhal boj, to jak se ti mí zlí snažili dostat dovnitř, já - strašpytel - neměl strach. Snad možná jen cosi jako příjemné mrazení z dobrodružství na chodidlech. Cítil jsem -> věřil -> věděl ...že tady nelze opravdu prohrát. A umřít....
Chtěl bych teď popsat, co se dělo dál, ale nevím jak - nemám-li použít tradiční křesťanský slovník...
Setkal jsem se "tam" totiž s někým, komu celé to území patřilo - a teď to přijde - a nějak se jím sám zároveň stal. Jako Bastien v Nekonečném příběhu.
A protože to neumím popsat, skládám o tom pořád dokola písničky...

Věnování:

Panu Jiřímu Smržovi, jehož tvorba mě zasáhla jako blesk z čistého nebe! Stejně jako kdysi hlas a písničky Járy Ježka a Čp.8 nebo Jardy Svobody a Otcových dětí...


http://www.caine.wz.cz/


Tracklist:
01. Jako
02. On a Ona
03. Na dálku
04. Tajemství
05. Odpověď
06. Hlas
07. Slon
08. Pohádka tisíce a jednoho dne
09. Tragégie
10. Za dva...
11. Jablíčko
12. Děvče z nároží
13. Fosilní nálezy
14. Před oltářem

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky