C – Underlove

C – Underlove

208,00 Kč

CD

Množství
Poslední kus skladem

Táborští C mají v jistém kruhu posluchačů pověst dravce se základnou zbudovanou na kolmém útesu nad rozbouřeným mořem. Pevné orlí pařáty zaklesnuté do skály jim dovolují udržet se bez větších problémů a k žádné tragédii nedojde ani při neopatrném uklouznutí a nevyhnutelném pádu do divokých vln rozbíjejících se o ostré útesy. Mají přece křídla, která jim pomůžou zbrzdit volný pád a umožní návrat na pevninu. I když značně nakloněnou. K takovému místu sice nepovedou turistické značky, ale těch pár dobrodruhů, kteří se nechávají vést vytrénovaným čichem, se k nim nakonec dostane.
Jisté změny oproti minulým počinům jsou patrné po prvním poslechu. Není to ovšem nic tak zásadního, jako např. drastická přeměna larvy v motýla. Stadium larvy jsme nikdy neměli tu čest poznat (pokud nechceme považovat za prenatální věk Céček nyní spící kapelu Waawe), protože C jsou suverénním pojmem už od vydání jejich prvního EP. Sledujeme-li jejich putování časem, zdá se, že jim jen na křídlech přibývají nové barvy. Blátivě zechovaná kytara je už počítána do standardní výbavy a člověk se občas neubrání pocitu, že některé písně jakoby spíše rozvíjely staré známé motivy, než že by byly zbrusu nové. V čistě instrumentální kapele je přeci jen větší pravděpodobnost, že si člověk všimne postupu, který reflektuje podobný artefakt z minulosti. Snad ještě více prostoru si oproti dřívějšku uzurpují cáry klávesových tahů. Ovšem nechcete-li se soustředit na věčné přetahování tenkých strunek s bíločernými klapkami, není nic jednoduššího, než se zaposlouchat do luxusních basových figur. Ano, právě basa je pro mě tím, co na téhle desce opravdu exceluje.
O kolekci Underlove bych si nedovolil prohlásit, že je geniálně rafinovaná. Je sice dobře promyšlená, ale spíš přímočará než plná zákrut a tajemství. Kapela chce v prvé řadě bavit. A když už jim budete zobat z ruky, pokusí se vás i vymačkat jako citrón. Mají na to svou formulku a ta zatím funguje. Jen musím podotknout, že na koncertech jsou schopni předvést ono semletí posluchače daleko efektivněji než na deskách. Tím, co vám jako první uvízne v uších, bude Caribig s jednoduše zapamatovatelným, ale spolehlivě fungujícím riffem. Tři tuctové akordy tvoří hitově rozjuchanou náladu a jsou natolik svébytné, že víc by se už ani dít nemuselo. Dočkáme se ale i oddechových chvilek s lavičkou a ručníkem kolem krku. O to větší radost budete mít, až TO zase vypukne. Další skladby se každému začnou vylupovat při podrobnějším zkoumání. Předpokládám, že pořadí, v jakém budou posluchačům rozkrývány, záleží na každém jedinci, jeho náladě a prostředí. Lhostejnými vás ale určitě nenechají. Takže doporučuji intenzivní studium a současně si projeďte programy oblíbených klubů, aby váš zážitek z Céček mohl být úplný.
(Zdroj: freemusic.cz)

http://www.myspace.com/cprofile


Tracklist:

01. Entertainer
02. C Or Not To C...
03. F9HDQ??
04. Caribig
05. Daydreams
06. Mellow Tron
07. Cream 39
08. Underlove
09. When The Light Starts To Shine Again
10. Alpha Omega Cacophony

SRR 26 CD