Šanov 1 - Acid mouse + Stejný krysy jako kdysi

850,00 Kč
S DPH

LP + LP - ZVÝHODNĚNÁ NABÍDKA

Množství

ZVÝHODNĚNÁ NABÍDKA - KUP OBĚ DESKY, DOSTANEŠ SLEVU!

Skupina ŠANOV 1 je patrně nejdéle hrající punkovou kapelou v tuzemsku. Vznikl v roce 1987 jako ortodoxní punkové seskupení a svůj styl neopustil dodnes. Album Acid Mouse pochází z roku 2002, a tehdy znamenalo comeback skupiny po sedmileté odmlce. ŠANOV 1 hraje na Acid Mouse punk citelně razantnější, nežli kdysi, s přesahy do tvrdších žánrů, ale také ve dvou písních koketuje s tehdy novými hudebnímu technologiemi prostřednictvím Moimira Papalescu.

V roce 2004 vydal punkový ŠANOV 1 své druhé comebackové album. Na desce Stejný krysy jako kdysi podobně jako u předchozího Acid Mouse autorsky a interpretačně dominoval Radek „Nikita Boy“ Šantrůček. Sestava skupiny se sice opět změnila, ale ten, kdo to neví, nic nepozná. ŠANOV 1 v té době opět odjel na koncerty bohatou šnůru a sehranost je na tomto albu znát. Vedle nových skladeb došlo i na oprášení letitých skladeb Naser si a Zlatý cihly. Opět se na albu podílel i Moimir Papalescu, přibyl však další spolupracovník – tajemný „1984“ dodal podkladové smyčky ke dvěma skladbám.

 

ŠANOV 1 pochází z Teplic a dostal název podle místní vilové čtvrti, které se za první republiky říkalo Malá Paříž. K původní sestavě se po roce připojil Radovan Šantrůček, který je dodnes duší i motorem kapely. Jeho melodie, texty i vokál jsou pro ŠANOV 1 charakteristické. Svá obvinění chrlí na všechny strany, nikdo a nic nezůstane ušetřeno. Přes časté personální změny a přes všechny módní vlny drží ŠANOV 1 punkovou vlajku stále hrdě vztyčenou. A vzedmutá mladá vlna současné vzdorovité generace ji podporuje. Miluje její energii a razanci, důslednost a nesmiřitelnost.

PH 274+275