Šanov 1 - Acid mouse

450,00 Kč

LP 

Množství

Skupina ŠANOV 1 jednou z nejdéle hrajících punkových kapel v tuzemsku. Od jejího vzniku v roce 1987 je její pozice na české punkové scéně neotřesitelná. V roce 2002 se kapela po sedmileté odmlce vrátila na scénu a v nové sestavě (z té předchozí zůstal jen Radek Šantrůček) natočila album Acid Mouse. Nahrávka definitivně zacpala hubu všem pochybovačům, kteří nevěřili, že Šanov může navázat na předchozí tvorbu. Nejen, že kapela na novém albu navázala na svou historii, ale dokázala se posunout i dál.

ŠANOV 1 hraje na Acid Mouse citelně razantněji, nežli kdysi, s přesahy do tvrdších žánrů, ale také ve dvou písních koketuje s tehdy novými hudebnímu technologiemi prostřednictvím Moimira Papalescu.

ŠANOV 1 pochází z Teplic a dostal název podle místní vilové čtvrti, které se za první republiky říkalo Malá Paříž. K původní sestavě se po roce připojil Radovan Šantrůček, který je dodnes duší i motorem kapely. Jeho melodie, texty i vokál jsou pro ŠANOV 1 charakteristické. Svá obvinění chrlí na všechny strany, nikdo a nic nezůstane ušetřeno. Přes časté personální změny a přes všechny módní vlny drží ŠANOV 1 punkovou vlajku stále hrdě vztyčenou. A vzedmutá mladá vlna současné vzdorovité generace ji podporuje. Miluje její energii a razanci, důslednost a nesmiřitelnost.

Tracklist:

01. Acid mouse I

02. Na kolenou

03. Kámen na kameni

04. Nebudem

05. Očima jiných

06. Barvy

07. Vším čím jsem - Acid mouse II

08. Matrix

09. Kudlanky

10. Svět na prodej

11. Inside the box

12. Nikdy neříkej nikdy

13. Se těšíme...

14. Sv. Otce

PH274