THEMA ELEVEN / GRIDE Split

Thema Eleven / Gride Split

83,00 Kč

7"EP split

Množství

Vždycky mě sral název Thema Eleven. Snad z nepochopení, výsměchu mně samotnému nebo nedostatku vysvětlení, jsem se každýmu novýmu releasu kapely, která má dnes kultovní status, kterej válcuje i Lvmen, bránil jak čert kříži. V momentě, kdy vás opouští síly v šumavskejch bažinách, zní přeci jenom Matka víc jako soundtrack pro poslední chvíle. Číslo 11 je pak jenom dloubáním klacíkem do žeber, ve snaze vybouchat z tonoucího nadutou peněženku a to 20 minut po fade outu a závěrečnejch titulcích. Thema Eleven se rozhodla pro majestátní konec svý dlouholetý kariéry a povedlo se jim to s těžkopádnou znalostí bahenní konzistence. Není kam spěchat. Materiálu je dost a dlouhý záběry svědčí zvednutýmu písku, kterej lepí víčka a škrábe mezi třísly. Důsledný kopance do mrtvoly v dlouhým kabátě pak jenom zvednou bilanci patologova rozpisu rozlámanejch žeber.

Nikoho nemůže urazit, že posledním songem, kterej kdy od Thema Eleven uslyšíte, je notoricky známá hymna z pera Ennia Morriconeho. Struny visí až na zem a jejich zvuk podbarvuje melodii, ze který i po 41 letech běhá mráz po zádech. Je dobrý vědět, že v pár zbejvajících ještě pořád najdete jistotu a až uslyšíte divnej zvuk, tak padněte na zem!


Gride jsou jih a ten je teď silnější než kdy předtím. Nejsem si jist, či to je vyvoláváním temných sil v šumavských lesích a povinným potápěním rouhačských hlav v ramenech Otavy nebo opravdovou aktivitou tamní scény, ve které mají Gride pověst sochy na zlatém pedestalu. S rutinní dokonalostí servírují 2 nové songy a cover od Psích Vojáků. I přes naprostou dokonalost songů v daném stylu (tady se snad nemusím rozepisovat) mi vždy zůstává rozum stát nad lyrikou. Jednoduchá, úderná hesla, která dokonale kopírují tóny, nicméně dozvuk poezie, která v myšlenkách nestíhá zvukový doprovod, mi pokaždé vyrazí dech.


"Za probdělých nocí, hlídačům víčka těžknou. Z koutů nejtemnějších, oči kočičí žhnou. Obojek na krku škrtí a řetěz najednou zdá se krátký. Nás půlnoc neděsí smrtí, v podzemí systému divoká párty. S výsměchem osudu, proč myslet na ráno. Oslavme svobodu, hlasitost naplno!" - Volání divočiny.

Tenhle singl je bez přehánění jedním z milníků českého hard core punku. Kus asfaltu, ke kterému se za 10 let vrátíte a řeknete si: "Jó, to byla doba."
(Zdroj: Czechcore.cz)

 

http://www.myspace.com/gridecore
www.myspace.com/themaeleven


Tracklist:
01. Gride - Volání Divočiny         
02. Gride - Neurorevolution         
03. Gride - Žiletky         
04. Thema 11 - Gaze

IS091 EP