Drag Me Pissed – La guerre des sons

Drag Me Pissed – La guerre des sons

182,00 Kč
S DPH

10"

Množství
Poslední kus skladem

„Kapela DRAG ME PISSED vznikla v březnu 2008 na základech kapely Dočasně mimo provoz – DMP. Rozhodli jsme se ponechat hlavní 3 písmena kapely v názvu, jako odkaz na kořeny z kterých jsme vznikli, ale zároveň význam názvu změnit tak, aby se nám více líbil a byl i přijatelnější pro texty v angličtině.“ píše se na bandzone kapely. A tento destipalec je mým prvním setkáním s tvorbou této bandy, která pochází z lázeňských měst Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Musím se přiznat, že pokud si přečtu, že kapela hraje EMO-HC, tak z toho mívám poslední dobou trochu obavy. Začal jsem si tedy mnout bradu a položil asfalt na gramec.
Jenže dříve než se tak stalo už u mě kapela měla pár bodů navíc. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá: Může za to obal! Parádní DIY práce z tvrdého kartonu s nasprejovaným potiskem. Je v tom cítit zanícení pro věc a taky neotřelý a inovační přístup. Pokud se říká, že v jednoduchosti je síla, tak tento obal je přímým důkazem! Samotný obal je pak o dost větší než klasické desetipalcové obaly. Navíc dostanete ještě pár kapelových samolepek a vnitřní list, kde je uvedeno všechno potřebné info na straně jedné. A na straně druhé pak najdete krátké popisky o čem jsou jednotlivé songy. Za grafické ztvárnění a obal samotný palec nahoru!
A teď k hudbě samotné. Musím se hned na začátku přiznat, že to je mnohem lepší, než jsem čekal. Celé album má takovou nervní atmosféru, ale nemyslím tím, že z něj dostanete depresi. Nejsem zrovna znalcem tohoto stylu, nahrávek podobného ražení doma mám, že by se daly spočítat na prstech obou rukou nepříliš zdatného pracovníka s pilou, ale hudba Drag me pissed působí svěže, zda i originálně nekážu posoudit. Hned úvodní „Joshua“, s pěknými melodickými pasážemi a vyhrávkami, vás vtáhne do atmosféry a unáší vás přesně tam, kam kapela potřebuje. Osobně nejsem příznivcem tak dlouhých songů, ale některé pasáže mě vyloženě baví. Výbornou práci odvádí bubeník, který používá dvoušlapku, což v tomto stylu rozhodně není běžný jev, parádně to zní třeba v „Salut“. Místy mi vadí zpěv, který má takový ten „standardní emo šmrnc“, ale jak píšu místy, protože s ním vokalista dokáže pracovat a díky tomu neupadá do tuctovosti. Pět z šesti songů na tomto desetipalci je nazpíváno anglicky a poslední „Tre cime“ je nazpíván česky. Musím přiznat, že tenhle „vál“ na mne působí zdaleka nejlépe. Je v tom taková ta atmosféra kapel, které vydávají na Silver rocket nebo duch a napětí starých songů od Balaclavy. Pro mě absolutně největší hit tohoto alba. Nevýhodou budiž sedmi a půl minutová stopáž. Kapela pravděpodobně preferuje angličtinu, ale dle mého osobního názoru ji ta čeština sedí víc.
Příjemné setkání třetího druhu s lázeňskou kapelou, která má potenciál a o které doufám ještě uslyšíme. Víc podobných nahrávek, které vzniknou v takovémto duchu a s takovýmto přístupem.

http://bandzone.cz/dragmepissed

Tracklist:


01. Josua
02. I wanna
03. Hate
04. Salut
05. Destructed life
06. Tre cime

DMPLGDS10