uk

UKHC - Chapter 1

252,00 Kč
S DPH

kniha, 144 stán, 210 mm x 180 mm, lepená vazba, křídový papír, laminovaná lesklá obálka s chlopněmi

Množství
Poslední kus skladem

Jak název napovídá, je věnovaná anglickému hardcore, respektive londýnské DIY scéně. Autorem je Roman Láriš, aka xJesusx a tohle dílo je v pořadí jeho třetí fotoknihou. Roman se před lety přestěhoval z Bratislavy do Londýna, a hardcore punk na hřebík nepověsil, takže svým fotoaparátem zachycuje množství londýnských koncertů.

 

Roman je příznivcem DIY, a celou knihu financoval na základě před-objednávek, a podpory (objednávkou) od mnoha lidí, kteří jsou v knize jmenovitě uvedeni. Vlastně aktuální status je ten, že kniha je vyprodaná a k dispozici zůstává jen pár kusů v UK a „české kusy“.

 

Většina zachycených skupin jsou anglické DIY spolky. Seznam kapel, které v knize najdeš je poměrně rozsáhlý: austere, backdown, black shapes, boxkite, blind authority, breaking point, broken chakra, broken teeth, buckets of courage, bun dem out, cant relate, cast iron jaw, cb6, control, cold hard truth, crippler lbu, cthulhu youth, days of right, dead mans chest, desolated, digress, dysteria, dog fight, drawn in, dripback, dropset, eisberg, flowers of flesh and blood, gaia bleeds, gassed up, giants, gnarks, grappler, grove street families, guilt trip hardout, honour your pain, i loved i hated, in tongues, inherit, insist, internal war, iron curtain, iron out lbu, isolated, ithaca, lodf, murder circuit, no rest, noise complaint, no second chance, obstruct, off balance, oi polloi, overturn, pay the price, petrol girls, pints, proven, psychd out, put down, realm of torment, reaper, renounced, rough hands, shards, six ft ditch, solemn promise, splitknuckle, stab, strike back, survival, swan song, temper fray, think twice, too gross, tyrants, underlord, unlucky for some, up river, vaults, venom prison, we never learned to live, who cares & world weary…

 

Z knihy opravdu dýchne nadšení a zapálení pro věc – a to jsou pro hardcore / punk zcela nezbytné věci. Fotky zachycují svět vzdálený cca 1500 km.

Jak Roman sám píše - „Londýn je svet v svete, preto je aj jeho scéna veľmi rozmanitá a je v nej cítiť prítomnosť farieb a příměsí zo všetkých kútov světa …“ Díky téhle knížce můžeš ten svět omrknout i od nás …

1 ks