Jeff Hill Band - The Pathway Tapes 1977

Jeff Hill Band - The Pathway Tapes 1977


202,00 Kč
S DPH

7"EP

Množství
Vyprodáno

Talentovaný muzikant Jeff Hill natočil v roce 1977 sólový singl pro Chiswick records, aby se cestou z natáčení ve vlaku potkal s bubeníkem, který jel z neúspěšného konkurzu na bicmena u jedné šedesátkové rockové kapely. Slovo dalo slovo a výsledkem byl vznik Jeff Hill Band.

Příběh kapely je plný ztracených nadějí. Přes počáteční nadšení kapelu provázela neuvěřitelná smůla. Postupně přišla o smlouvy s Chiswick, Rabid i EMI. Společné koncerty s Motorhead i Buzzcocks byly zrušeny a kapela nakonec svůj jediný singl vydala vlastním nákladem.

Celý příběh Jeff Hill Band si můžete přečíst v chronologické historii kapely, která je přílohou této nahrávky. Na EP najdete 4 silné powerpopové skladby natočené původně v roce 1977 pro zamýšlený singl na Chiswick. Z jeho vydání nakonec sešlo, ale nahrávka se dochovala a teď díky Different Class Records vychází vůbec poprvé. Nabízí se ono klišé „co by, kdyby“, ale to nemá smysl řešit. Hlavní je, že singl je venku a že máme konečně možnost si poslechnout nahrávku kapely, která nikdy nedosáhla na takový úspěch jaký by si zasloužila.

EP je věnováno památce Jeffa Hilla, který zemřel v roce 2019.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KJpvClnkxzA

 

Tracklist:

 

  1. Something’s Wrong With My Baby
  2. Break With You
  3. Who’d Be Sweet Sixteen
  4. Get Away

 

DC-09-20EP