Homomilitia - Homomilitia

350,00 Kč
S DPH

LP 

Množství

Polská crustpunková legenda z devadesátek a jejich poslední album, nahrané před dvaceti lety. Pro neznalce kontextu, tehdy byly v sektoru punkrocku nejúspěšnější polské exportní věci tyto - Post Regiment, Homomilita, Dezerter a mimo punkrock to byla stále wodka a levná pracovní síla.

 Ne to není sranda, to je život. Kapela se samozřejmě dávno rozpadla a bubeník zemřel. V mezičase se stalo plno věcí, také to že někdo šlohnul nahrávku a nezmasterovanou ji dal na net. Vydavatel debutní desky NNNW ve spolupráci s Sanctus propaganda desku nechali velmi zdařile remasterovat, a protože celý Polsko natěšeně čekalo až vyjde, tak se vpodstatě vyprodalo vše už v předobjednávkách. Následoval odchod od domovského labelu a tahle verze desky je vydaná ve spolupráci Wojtasa (kdysi Sanctus iuda, jiná devadeátková legenda) a vlastním vydavatelstvím kapely HMR, které vzniklo speciálně pro tuhle nahrávku.  

 Pokud omáčka skončila, pojďme ke knedlíkům a masisku. Deska je skvělá, kapela zní víc metalově, tedy tvrdě a naučila se o něco líp hrát. Nahrávka má skvělý zvuk, práce ve studiu nebyla rychlostyl z devadesátek a remastering tomu dodal sílu a chuť polské vodky. Stále to je klasická tvář kapely, kdy se střídají ženský a mužský zpěv, muzika sype jak tanková divize na ruské stepi, zapamatovatelné melodie a lepší texty než kdykoliv předtím. Perfektně zpracovaný obal s parciálním lakem a 5mm hřbetem je další plusový bod.

 Jen se chce brečet nad tím, že místo aby se deska v roce 2000 stala totálním šéfem evropského crustu, se stala jen opožděným dokumentem doby, který ti pravda nekompromisně vymlátí zubiska z úsměvu. Ale kdo pamatuje devadesátky, už stejně žádný zuby nemá:)

Skvělá deska, se smutným příběhem snad až Forrest Gumpovským. Věnováno památce Zboja, bubeníka Homíků.

https://www.youtube.com/watch?v=a6coYRPowrY

tracklist:

01. In

02. Rzeczywistosc Gryzie

03. Praca Zabija

04. Pomysl O Tym

05. Byc Nieposlusznym, Byc Wolnym

06. Kto Na Tym Zyska, Kto Na Tym Straci?

07. Odrzucam

08. Brutalnosc Policji

09. Czy?

10. Zyj Swoim Zyciem!

11. Łódź (Dla Ciebie)

PROP 008-HMRx001LP