Schleim-Keim - Abfallprodukte der Gesellschaft

Schleim-Keim - Abfallprodukte der Gesellschaft

303,00 Kč
S DPH

LP

Množství

 Spousta lidí trpí averzí vůči punkovým kapelám z Německa, i já jsem na tom byl dlouho podobně. Nechápu přesně v čem ten negativní postoj ke kapelám našich západních sousedů tkví, ale jak se mi stále víc potvrzuje je naprosto neoprávněný. Snad i díky kapelám jako Rawside nebo SS-Kaliert se přece jen tento názor pomalu mění.
Tak to by bylo na úvod a teď už k tomu co se týká téhle desky. Jak jste určitě pochopili jedná se o desku kapely z Německa a to ne jen tak ledajaké. Schleim-Keim totiž měli ve svém rodném listě uvedené DDR, tedy německo východní a hrát začali už koncem roku 1981, což v této zemi kontrolované všemocnou Stasi nebyla žádná sranda. Přesto se kapele podařilo v roce 1982 nahrát album, další nahrávky přišli na řadu až po roce 1990.
Na tomhle LP najdete výběr jejich songů právě z těch temných 80tých let, všechny zahrané s naprostý přehledem, energií a navíc mají skvělý zvuk. Hudebně se Schleim-Keim pohybovali ve stylu kapel druhé punkové vlny. Přirovnání by zasloužili například k Dead Kennedys, Partisans, ale částečně i k Crass. Z českých kapel bych je asi připodobnil k TELEXu.
Tahle deska se mi zkrátka líbí a ještě víc podnítila můj zájem o to, co že se to hrálo před lety u našich sousedů, kteří žili v podobné situaci jako my.

www.myspace.com/schleimkeimpunk

Tracklist:
01. Mit dem Knüppel in der Hand
02. Nein, Nein, Nein
03. Bundesrepublik
04. Wohnzimmer-Revolutionär
05. Schläger bedrohen unser Leben
06. Werkzeug der Macht
07. Sigrun
08. Mein Garten
09. Haben, Haben, Haben
10. Trink mit mir noch ein Bier
11. Satan
12. Nichts, aber auch Nichts
13. Mach dich doch selbst kaputt
14. Prügelknaben
15. Abfallprodukte der Gesellschaft
16. Daddy nach dem Pornofilm
17. Keine Wut mehr
18. Schwarz-Rot-Gold
19. - +

HÖ04LP