Eye For An Eye - Krawedz


350,00 Kč
S DPH

LP (barevný red transparent)

Množství
Vyprodáno

Eye For An Eye je polská hardcore punková parta, která funguje už přes patnáct let a za tu dobu si získala nejen potřebný respekt, ale také množství fanoušků, nejen v rodném Polsku. Chvíli po jejich patnáctých narozeninách vychází nové album pojmenované Krawędź (Hrana). Obsahuje třináct nových zášlehů ostrých a štiplavých jako zásah bičem nasrané dominy.

Jedním z poznávacích prvků kapely je zcela jistě hlas zpěvačky Anii, která se do svého projevu dokáže pořádně opřít, ale zároveň je stále dostatečně melodická a zpěvná. Navíc tahle zpěvačka píše i texty, které si utváří takříkajíc přímo na tělo. Díky tomu jí věříte každé slovo a sami cítíte, jak se dokáže do své lyriky vokálně položit.

EFAE 1.jpg

Tomu všemu zdatně „sekunduje“ zbytek kapely, který vytváří dokonalou hudební hardcoreovou změt někde na pomezí newyorského hardcore, hardcore staré školy, pořádně tepajícího nasraného punku a emotivních zášlehů, které přicházejí z hlubin zapomnění, kdy emo hardcore ještě neznamenalo takovou sračku jako dnes.

Každá z jednotlivých písní má svůj osobitý potenciál a hitovost, přesto dohromady tvoří kompaktní a ucelený sound, který dokáže posadit na prdel nejednoho pochybovače. Kombinace odsekávaných riffů, hutných bicích, napružené basy a živelného vokálu, vždy zabalených do chytlavých melodií dokáže nakopnout i ty největší lenochy, kteří svůj punk prožívají někde mezi youtube a stahováním empétrojek.

Je mi jasné, že všichni trendy mládežnici se dívají na polskou tvorbu silně skrz prsty, protože to jednoduše není ani amíkov, ani země vycházejícího slunce, ani země tří korunek a vůbec ta východní destinace je úplně divná, a sexy a trendy tam nikdo není. V tom případě si to samozřejmě myslete, protože byste nic nepochopili, ani kdyby vám po zádech skákal Lolek s Bolkem a ukazovali vám směr.

Pro ty ostatní ještě poznamenám, že pokud se touží setkat s parádní a našlapanou kapelou, z jejich hudby není poznat, co zrovna frčí a které kapely jsou jejich nejoblíbenější hned u prvního doteku trsátka o struny, tak by mohli vyzkoušet tuhle ostřílenou, sehranou a zajímavou kapelu ze sousedního státu.

zdroj: www.kidsandheroes.com

 

http://eyeforaneye1.bandcamp.com/

 

Tracklist:

01. Ślepcy
02. Razem
03. Kraina
04. Pasja
05. Jestem tu
06. Droga
07. Ostatni raz
08. Mam więc jestem
09. Wzór na…
10. Oko miasta
11. Przebudźcie się!
12. Krawędź
13. Gorączka

CR064LPred