• Nové

split Gride/Skiplife

320,00 Kč
S DPH

LP

Množství

Oslava 25 let a klasický powerviolence na jedné desce! Vychází split LP Gride a Skiplife!

Dvakrát krátce, rychle a hlasitě. Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife, nová kapela lidí z Lycanthrophy, Gospel of the Future a Decultivate. Deska vychází v těchto dnech na labelu Insane Society Records.

Split LP je dílo náhody. Obě kapely měly nahraný materiál ve stejný čas a žádné plány, jak s ním naložit. A tak se spojili. Veteráni Gride nahráli celkem devět songů typického výbušného hardcore/grindu v sestavě: Čert – bicí a řev, David – kytara a řev, Honza Kapák – basa.

„Gride se letos dožívají 25 let a nelze se ubránit určitému patosu,“ říká Čert. „Za ta léta se podařilo vytvořit něco jako ostrůvek svobody a nespoutanosti. Místo, kde se pořád můžu cítit jako mladej spratek, co se snažil hrát podle kompilace Funk As Puck jako Britcore ikony. Dělat dál muziku, která mě baví a okolní svět se může postavit na hlavu,“ dodává.

Renesance west coast powerviolence

Hned dvanáct songů na druhou stranu desky nastříleli Skiplife. Nový projekt, kde se sešli členové Lycanthrophy, Decultivate nebo Gospel of the Future, nemá od začátku žádné větší ambice než oprášit powerviolence tak, jak jej na počátku 90. let hráli Infest nebo Lack Of Interest.

„Když jsem v roce 1998 poprvé slyšel La Revancha od Spazz, Slave od Infest a Despise You, měl jsem jasno, že tohle chci taky jednou hrát. Více než dvacet let uteklo, ale v srdci se nic nezměnilo. Čekání se vyplatilo. Ride on, long live the violence!” vzkazuje za kapelu bubeník Alesh.

https://insanesocietyrecords.bandcamp.com/album/gride-skiplife-split-lp

tracklist:

01.GRIDE - Prospektor

02.GRIDE - Membrana Tympani

03.GRIDE - Nádech, výkřik, pád, smrt

04.GRIDE - Úder

05.GRIDE - Idylické vztahy

06.GRIDE - Nekopej nehledej nechoď moc daleko

07.GRIDE - Retence

08.GRIDE - Vymrdanej xicht

09.GRIDE - Zábava na splátky

10.SKIPLIFE - Bllleeeeaaauuurrrrgghhh-like attention span

11.SKIPLIFE - Shit Life

12.SKIPLIFE - Being Brainwashed

13.SKIPLIFE - K.Y.E.

14.SKIPLIFE - Warmongers Inc.

15.SKIPLIFE - Isolation

16.SKIPLIFE - Conspiracy Cocktail

17.SKIPLIFE - Wounded

18.SKIPLIFE - Never Defensive

19.SKIPLIFE - My Life (Lack of Interest)

20.SKIPLIFE - Human Robot

21.SKIPLIFE - Dipshit of the Year

IS 158LP